Аварійний зв'язок: 7-й канал PMR (446.08125 МГц)

Автор: UR8US . створено: . в розділі: Новини

274360393 672369397513058 8042739586460342845 n

Максимальний репост! Рація рятує коли всі на одній частоті. Одним з найефективніших способів підтримувати зв'язок у надзвичайних ситуаціях - використовувати рацію. Існує величезна кількість частот та каналів серед яких можна легко загубитись у надзвичайній ситуації.

Тому ми пропонуємо загально-доступну частоту/канал для абсолютної більшості рацій для комунікації цивільних між собою. Програмуй, налаштовуй на своїй радіостанції 7-й канал PMR, якщо це найпростіша рація або 446.08125 МГц.

Положення про проведення днів активності присвячених 30-ій річниці з дня Незалежності України

Автор: UR8US . створено: . в розділі: Новини

ПОЛОЖЕННЯ

 про проведення днів активності українських аматорських радіостанцій, присвячених 30-ій річниці з дня Незалежності України.

   24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Акт проголошення незалежності України, який 1 грудня 1991 року підтвердив народ на Всеукраїнському референдумі, а 20 лютого 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про День незалежності України», яка постановляє вважати день 24 серпня Днем незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України.

   З метою відзначення 30ї річниці дня Незалежності громадська спілка «Всеукраїнська радіоаматорська ліга» спільно з громадськими організаціями «Клуб радіоаматорів «Прикарпаття» та «Центр Європейського Розвитку Радіоаматорства» проводить дні активності українських аматорських радіостанцій, під час яких будуть працювати радіостанції з спеціальними позивними сигналами (префікси EM30, EN30, EO30).

   Початок днів активності: 00:00 (UT) 01.08.2021.

   Закінчення днів активності: 23:59 (UT) 31.08.2021

За активну участь у заході та виконання умов Положення видається ювілейний диплом. Для його отримання необхідно, в період проведення днів активності:

   - українським радіоаматорам – провести 5 радіозв’язків з різними СПС;

   - іноземним учасникам – провести 5 радіозв’язків з СПС, або 50 радіозв’язків з радіоаматорами України. Повторні зв’язки зараховуються на різних       діапазонах та різними видами випромінювання, при цьому зв'язок з будь якою ювілейною станцією є обов’язковим;

   - операторам СПС – провести 50 радіозв’язків з будь-якими аматорськими радіостанціями.

Зв’язки, проведені через ретранслятори, а також з нелегальними позивними сигналами на території України не зараховуються.

Диплом видається у електронному та паперовому вигляді. Електронна версія диплому безкоштовна, надсилається заявнику диплома на електронну адресу, вказану ним в заявці. Вартість паперового диплому 25 грн для заявників з України та еквівалент 5$ USA — для заявників з інших країн.

Для отримання диплому необхідно надіслати заявку у вигляді виписки з апаратного журналу з вказанням позивного сигналу, імені заявника та зворотної адреси дипломному менеджеру Андрію, UR5SDL на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

До участі запрошуються радіоаматори всіх країн.

 

The Days of Activity of Ukrainian amateur radio stations dedicated to the 30th

anniversary of Ukraine's Independence.

   Independence Day of Ukraine is the main state holiday in modern Ukraine celebrated on 24 August in commemoration of the Declaration of Independence of 1991. The current form of the holiday was first celebrated on 16 July 1991, as the first anniversary of the Declaration of State Sovereignty of Ukraine passed by the Verkhovna Rada (Ukraine's parliament) in 1990. Since the Declaration of Independence was issued on 24 August 1991, and confirmed by the referendum of 1 December 1991, the date of the holiday was changed.

   The Days of Activity are held by the UNGO "The Ukrainian Amateur Radio League" in partnership with NGOs “Amateur radio club “Prykarpattia” and “The Centre for the European development of amateur radio” for the celebration of 30th anniversary of Ukraine's Independence.

   The Days of Activity are held from 1th August, 00:00 UTC till 31th August, 24:00 UTC. During this time the stations will be active with special callsigns – with EM30, EN30, EO30 prefixes.

   An anniversary diploma is issued for active participation in the event. To obtain it, during the days of activity it is necessary to make 5 QSO with amateur radiostations with special callsigns or 50 QSO with different Ukrainian amateur radiostations. The QSO with special callsign station is required.

   QSO through active repeaters as well as with illegal callsigns on the territory of Ukraine are not counted.

   The electronic diploma is issued for free. The paper diploma is cost of a 5$.

   Logs are accepted electronically by diploma manager Andrew, UR5SDL on e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Обращение Г. С. Игнатова (UT1HT) перед "Полевым днем"

Автор: UR8US . створено: . в розділі: Новини

Шановні радіоаматори!


Напередодні проведення одного з найбільш популярних змагань на УКХ "Польовий день", який проводиться на європейському континенті як "REGION-1 VHF/UHF 3rd Sub-regional contests" – ця дата, рекомендована також
для проведення національних і регіональних УКХ-змагань у Європі, і ці рекомендації не випадкові – це час максимальної активності радіоаматорів на УКХ-діапазонах, які в літній час виїжджають на зручні для роботи на УКХ височини, в гори і, використовуючи гарні погодні умови (літо і відпустка!), мають можливість проводити цікаві радіозв'язки з багатьма
кореспондентами!


Екскурс в найближчу історію. Ще наприкінці ХХ століття серед УКХ-істів України "оберталися" думки опрацювати можливість проведення заочного чемпіонату України, саме заочного, тому що змінилося фінансування і найменування ДОСААФ, закрилося багато клубів тощо.


Але необхідно було змінити ставлення до самих змагань від учасників, а це зводиться до суворого враховування чинників точності фіксації часу під час проведення зв'язку, вижити "хімію" під час проведення зв'язків (мобільні телефони, домовленості, липові QRA-локатори і багато іншого, що можна було "відрізати" машинним суддівством з 100 % контролем, при доступі до LOG і UBN кожного учасника, а також призначенням групи контролерів із SDR-приймачами.


Ваш покірний слуга взяв активну участь у підготовці положення про Чемпіонат і погоджував його поштою з усіма членами УКХ-комітету України того часу (одноголосно!), на базі програми суддівства регіональних змагань на КХ була доопрацьована програма суддівства УКХ-змагань, підрахунок балів між QRA-локаторами і т.д.


Головною відмінністю цих змагань від змагань "Польовий день" було те, що зв'язки зараховувалися тільки всередині території України і участь в Чемпіонаті України учасника підтверджувалася його звітом, надісланим на сервер суддівства, тобто офіційна заявка учасника! При цьому суддівство здійснювалося тільки за дійсно надісланими звітами і ніяких "мерехтінь" якихось позивних "незрозумілих" учасників в надісланих звітах! Комп'ютер підтверджує кожен зв'язок тільки за збігом параметрів відповідного зв'язку у кореспондента за умовами Регламенту змагань.

У 2000 році спільно з УКХ-комітетом ЛРУ ми успішно провели машинне суддівство "Польовий день" і всі учасники отримали на E-mail роздруківки їх UBN і загальні таблиці результатів! Але, як і завжди, були декілька аматорів,
яким "штани тиснули..." від машинного суддівства!


У наступні роки волею UT5DL, В'ячеслава Баранова, було проведено декілька Чемпіонатів України за різними положеннями, але вони не мали масовості. Це були короткі за часом змагання, та з іншою датою.

За великої підтримки Донецьких активних УКХ-істів, команди UT3IWA, Олександра, UR5IOK, Павла, US4ICI, Валентина, UR7IM та ін., з 2010 рокупочав проводитися добовий за часом Чемпіонат України під час проведення "Польового дня", з використанням машинного суддівства.

Звіти цих змагань знаходяться в архіві сервера суддівства чемпіонату за адресою: http://krs.ho.ua/sud, їх можна переглянути. До речі, основа сервера і програми суддівства була розроблена програмістом з UT3IWA.


Тепер можна запитати, а чим "Польовий день" заважає "Чемпіонату України", якщо вони проводяться фактично за одними правилами, в один і той же час, одні й ті ж контрольні номери і необхідно прийняти QRA-локатор? Чи може чемпіонат заважає польовому дню?


Дам відповідь! Необхідно надіслати звіти в різні суддівські колегії! Це визначає сам учасник змагань! Це не складно та не заважає темпу роботи двох змагань! Десять років одночасно проводилися ці змагання. І це було за існування тільки ЛРУ, та за існування двох всеукраїнських громадських організацій! Не було жодних претензій від учасників змагань, окрім перших двох років, які можна опосередкувати як "скромне" бажання деяких – а чому у мене комп'ютер не зарахував зв'язок! Пояснювали учасникові і він, переглянувши протоколи суддівства на сервері, переконувався в правоті
суддівства.


За ці роки ми "навчили" формувати звіти правильно, за шаблоном, і тепер основна частина учасників самостійно направляє звіти по E-mail, де робот з першого заходу приймає звіт. Це значно прискорює процес.

Але в радіоаматорській Україні за цей час сталися великі організаційні зміни. Не писатиму сьогодні про це, усім зрозуміло, й, головне – обидві організації є легітимними, зі своїм статутом і, найголовніше: кожна за своїм статутом зобов'язана усіма своїми діями сприяти розвитку радіоаматорства і радіоспорту на загальне благо! Навіщо "буцатися" як барани лобами?


Згідно зі статутними вимогами, прописаними в обох організаціях, спільнота повинна сприяти розвитку радіоаматорства і радіоспорту, але не усі це так розуміють. З боку деяких керівників ЛРУ з'явилися претензії, а чому? Тому що робиться це вже багато років, створена база чесного суддівства, призові фонди і, головне... інтерес в учасників!!! І при цьому організатори запрошують брати участь усіх радіоаматорів України без розділення на приналежність до тієї чи іншої організації, адже це один "стадіон", одне захоплення.

Але не усі так розуміють наше хобі. У ЛРУ вирішили, що "... нам не потрібний цей чемпіонат", у 2020 році, на десятий рік проведення Чемпіонату, поєднаного з "Польовим днем", і оголосили новий, в інші терміни і таке інше.


Але ГСК оригінальної версії чемпіонату провела його як і раніше, і виконала традиційне суддівство, розіслала призи. Усі підсумки на сервері суддівства, але... За умовами чемпіонату, для участі в змаганнях радіоаматор повинен направити в ГСК чемпіонату свій звіт, який підтверджує його участь. За регламентом, для участі в "Польовому дні" також має бути
відправлений звіт про участь в "Польовому дні" в іншу ГСК, тим паче, що в що в польовому  дні  проводяться  радіозв'язки  також  на  більш  високочастотних діапазонах, ніж у чемпіонаті, та з аматорами за кордоном.

Прийом  звітів  на  сервері  –  протягом  8-ми  діб  після  змагань.  Звіти не підлягають  публічному  перегляду,  окрім  членів  ГСК  до  закінчення суддівства  і  оголошення  результатів  змагання.  Це  головний  принцип проведення будь-якого змагання з радіозв’язку на КХ і УКХ!!!

Але  ГСК  змагань  "Польового  дня"  в  підсумкових  таблицях  2020  року анулювала  результат  команди  UT0V/p,  яка  за  усіма  канонами  брала  участь також  в  "Польовому  дні"  і  вчасно  направила  звіт  на  адресу  ГСК!  І  за
результатами  своєї  участі  в  "Польовому  дні  2020  року"  показала  солідний результат!

Сергій Ігнатов, капітан команди UT0V/p, зробив запити в штаб-квартиру ЛРУ і керівникові ГСК "Польового дня" за зняття із заліку команди UT0V/p та просив вказати причину зняття із заліку.

Рекомендовані  поштові  листи  на  ім'я  голови  ГСК  Д. Згоди,  UT5EO,  та засновника змагань – ГО "ЛРУ", президента А. Кириленка, UT3UY, "не були отримані  адресатами"  і  повернуті  відправнику!  А  надіслані  декілька  разів
вищевказаним адресатам поштові та електронні  листи  з  протестом  команди до рішень у протоколі змагань залишались без розгляду та відповідей.

У  телефонній  розмові  UT5EO  відповів,  що він, як голова ГСК, не брав участі в процедурі зняття із заліку команди UT0V/p, і порадив звернутися до керівництва ЛРУ!!!, що надалі було і зроблено. Але відповіді не надійшло.
С. Ігнатов був вимушений звернутися у відповідну службу Мінмолодьспорту, яка призначала проведення змагань ГО "ЛРУ". Чиновники Мінмолодьспорту направили  листа  С. Ігнатова  до  ГО  "ЛРУ",  і  тільки  після  цього,  зі  штаб-квартири  ЛРУ,  за  підписом  першого  віце-президента,  керівника  Штаб-квартири  ГО  "ЛРУ"  О. А. Залізняка  на  адресу  Директора  департаменту Фізичної  культури  та  неолімпійських  видів  спорту  Міністерства  молоді  і спорту України надійшов лист-відповідь No 4-вп від 21.01.2021р., який  було зі штампом Міністерства надіслано С. Ігнатову.

Я  повністю  не цитуватиму  цей  лист,  тільки  процитую  читачам  на  які порушення посилається ЛРУ за пунктами:

- п. 6.2 згаданого  розділу надає засновнику змагань право дискваліфікації учасника змагань за грубі і неодноразові порушення вимог нормативних документів, зокрема у даному разі, Правил змагань із радіоспорту.

Команда UT0V/p була дискваліфікована за сукупністю неодноразових порушень низки положень Правил змагань з радіоспорту, а саме: п. 4.34 Дані про конкретні радіозв'язки (перераховані в п. 4.14), проведені учасником
змагань у заліковий термін, вважаються конфіденційними  та  не  підлягають розголошенню  учасником  після  закінчення залікового  часу  шляхом  публікації, передачі тим або іншим способом кореспондентові та жодним іншим особам (за  виключенням  ГСК  змагань)  до  закінчення  встановленого  чинними "Правилами" (п. 4.69, 4.76) або "Положенням змагань" порядок відправлення звіту про проведені радіозв'язки;

Тут питання, і велике! Які конкретно дані зв'язків і яких учасників були розкриті?! На серверах суддівства обох ГСК, під час отримання звітів і до часу оприлюднення результатів, завжди конфіденційно зберігаються звіти учасників – це базовий, спортивний принцип роботи всіх ГСК. Терміни прийому звітів також однакові. А інакше НЕ БУДЕ змагань!


п. 4.35 Зокрема, до зазначеного строку забороняється: – публікація в будь-якому вигляді повного звіту з даними про проведені радіозв'язки або їх фрагменти;


Де були опубліковані до зазначеного строку повні звіти з даними про проведені радіозв'язки або їх фрагменти?!


- публікація фото-, відео- або аудіозаписів роботи учасника в змаганнях, у т. ч. зроблених сторонніми особами, якщо така публікація містить дані про конкретні радіозв'язки, перераховані в п. 4.14; (Де ці дані на фото?)

- п. 2.3 Терміни проведення регіональних (клубних) змагань обов'язково повинні бути погоджені з КХ та УКХ комітетами Ліги радіоаматорів України (ЛРУ); (Див. нижче!)

- п. 7.1 Суддівство змагань проводитися Головною суддівською колегією (ГСК), яка призначається засновником змагань, ГСК заочних Чемпіонатів України та Ukrainian DX Contest призначується відповідно КХ або УКХ комітетом ЛРУ за погодженням з Виконкомом ЛРУ.


Що стосується часу від 2010 року, то і регламент, і ГСК чемпіонату були узгоджені з Головою УКХ-комітету ЛРУ, а в суддівську колегію входив радіоаматор С. Майборода.


Сутність порушень полягає у проведенні сталою групою осіб, включаючи капітана команди UT0V/p Ігнатова Сергія Георгійовича і його батька Ігнатова Георгія Сергійовича, низки організаційно-технічних заходів, спрямованих на створення штучних неспортивних та неправомірних переваг окремим учасникам Всеукраїнських змагань з радіоспорту "Польовий день України на УКХ", що є безпосередніми учасниками цієї групи, шляхом введення в оману (яка омана?!) решти учасників цих змагань для неправомірного заволодіння звітами учасників, проведення маніпуляцій з цими звітами, заволодіння конфіденційною інформацією, що міститься у звітах та, використовуючи цю інформацію, спотворення результатів змагань на користь учасників групи.


Ігнатов Г. С. не брав участі ні в одному, та ні в другому змаганні!!! Десять років очолював ГСК «Чемпіонату України», розробляв положення, дбав за нагороди, виконував розсилку призів та дипломів і проводив активну агітаційну роботу за «життя Чемпіонату»!

Як можна реально і доказово говорити про це? Це що? Англійське "дуже ймовірно!" (highly likely?), Тереза Мей... і баста!

Прийом звітів від учасників приймається роботами обох суддівських серверів паралельно!

Матеріали, розміщені на сайті ГО "КРС" "Перший вікенд липня 2020 – жара!", що з'явилися після проведених УКХ-змагань в 2020 році, ні в якому разі не містять матеріалів, кримінальних за вищезгаданими статтями з відповіді штаб-квартири ГО "ЛРУ". Це суто інформаційно-рекламна публікація, спрямована в кращих традиціях пропаганди УКХ-радіоспорту, підвищення інтересу до УКХ-радіозв'язків, показу різноманіття антен та іншого устаткування зв'язку команди, що працює на пристойний результат і яка прочитана радіоаматорами на сайті більше ніж 2800 разів!


Інформація, викладена у публікації про участь, не дає можливості спотворювати зв'язки, немає ні позивного, з ким працювали, ні інших залікових параметрів, а тим більше ГСК за чисто спортивним принципом не може це робити – спотворення результатів змагань на користь учасників групи. Це НОНСЕНС!!! Але це вже стосується ГСК, а не учасників команди UT0V/p! Ось така ситуація, панове...


Що не так зроблено командою UT0V/p у «Польовому дні» – 2020?


Шановні радіоаматори України!

Повідомляючи Вам про цю ситуацію, я жодним чином не хотів товкти воду в ступі і роздумувати про “метушню в мурашнику”. З одного боку “ніззя”, начебто як “за чистоту спорту”, а з іншого – покарати команду “За статтю, за
п’яту...” (за В. Висоцьким) з трьох осіб, з двох областей, за рік підготовки до відповідальних змагань, грунтуючись на вищенаведеному. Немає і ніяких порушень, з наведених в офіційному документі штаб-квартири ГО "ЛРУ", не обґрунтовано зняття із заліку колективу UT0V/p, і нехай на совісті керівництва ГО "ЛРУ" буде таке суддівство ГСК польового дня.

Ще варто звернути увагу на заклики діячів ГО "ЛРУ" до спортсменів не брати участь у чемпіонаті – ігнорувати його, і хто буде працювати – буде знятий із заліку у «Польовому дні»! Біле і чорне?!

Цими діями ми відкидаємо молодь, юнацтво від радіоаматорського спорту, кидаємо їх напризволяще.


Сьогодні я хочу на цьому майданчику поговорити ще ось про що.


Ситуація з Чемпіонатом України, який проводиться з 2010 року, відкривався він ще за ЛРУ і судився ГСК із висококваліфікованих суддів СМК і СНК, на персональному комп'ютері з прийомом звітів у вигляді файлів програми EDI,
який проводився в найсприятливіший час, проведення "REGION-1 VHF/UHF 3rd Sub-regional contests", далеко не пережив себе за популярністю і мені, як одному з організаторів цієї програми змагань на УКХ, сьогодні дуже неприємно
дивитися на усі ці скандали, які проходять за деригуванням деяких людей, які чомусь вважають, що вони визначають єдину лінію у радіоаматорстві в Україні.


Сьогодні існує дві радіоаматорські організації. А в політичному житті України їх (у даному випадку – партій) – за тридцять! І хіба це погано?

У статуті ГС "ВРЛ" є відповідальність за спорт – вона має право бути організатором всеукраїнських змагань і судити змагання.


Декілька років тому я публічно звертався до керівництва двох організацій з питання загальної надбудови між двома цими організаціями, під демократичним керівництвом, для постановки і вирішення загальних питань в радіоаматорському
русі.


А цих питань немало, наприклад: перше – в Женеві не будуть представляти державу в міжнародній організації відразу дві чинні організації від України? А якщо їх буде вісім!?


Та ж проблема з QSL-бюро, на прийом пошти з-за кордону!

Другий момент. З якою з цих організацій повинні співпрацювати профільні міністерства, наприклад: Мінмолодьспорту, Мінекономрозвитку і т. д., якщо будуть теми для співпраці? Адже статутні завдання у обох організацій однакові,
двома словами – розвиток радіоаматорства.

В той час, коли я звертався до лідерів, була, правда, інша обстановка – "кидали гранати один-одному в бліндажі, за кожним дріб’язком", йшли суди...


Але були ж і загальні питання, які у будь-якому випадку стоять перед розвитком сучасного радіоспорту? Чи ні?
Один з них – організація та узгодження радіоаматорських змагань. Я вважаю, що за правильного розуміння цих питань, необхідно в певному колі організувати зустріч обмеженого кола осіб від ЛРУ та ВРЛ, повернутися обличчям один до одного і домовитися про організаційну форму загальної структури для вирішення спільних питань. Я думаю, що з позиції Мінмолодьспорту, буде підтримка цього почину!


Подібні пропозиції я підготував, і від ГС "ВРЛ" розіслав керівникам ГО "ЛРУ" декілька років тому. Тоді відповів тільки один – Ю. Засколєта, і повідомив, що, на його думку, тема цікава, він перетелефонує, щоб переговорити, але... так і не зателефонував!


Була б така домовленість – усі питання були б вирішені спільно і вчасно!


Цього року від ГС "ВРЛ" ми оголошуємо всеукраїнські змагання "Чемпіонат з аматорського радіозв'язку на УКХ".


Ми запрошуємо усіх радіоаматорів України взяти в них посильну участь!

Вас чекають призи від спонсорів змагань, цікаві і тематичні!

Давайте працювати разом, так краще робити загальну справу! Вона від цього тільки виграє!

Ваш UT1HT
Георгій С. Ігнатов

 

Вкладення:
Скачати цей файл (info_ut1ht2021.pdf)info_ut1ht2021.pdf[ ]166 Кб

Інформаційне повідомлення щодо ходу внесення змін до Регламенту аматорського радіозв'язку України у 2020 році.

Автор: UR8US . створено: . в розділі: Новини

Тексти українською та англійською мовою у форматі PDF для розповсюдження додано.

 

 

Інформаційне повідомлення щодо ходу внесення змін до Регламенту аматорського радіозв'язку України у 2020 році.

Радіоаматорство - це науково-технічне хобі, яке охоплює близько 1 мільйону радіоаматорів всього світу, за виключенням найбільш тоталітарних країн, наприклад, Північної Кореї (КНДР).

У кожної країні існує «адміністрація зі зв'язку», яка регулює використання радіочастот та радіотехнологій. В Україні, до адміністрації входить ДССЗЗІ (Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України, або Держспецзв'язку), яка розпоряджається розподілом радіочастот, та НКРЗІ (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації), яка, зокрема, згідно із законом «Про радіочастотний ресурс України», розробляє Регламент аматорського радіозв'язку України (Регламент). Це - основний документ, що регламентує існування аматорського радіо в нашій країні, та взаємодію радіоаматорів із державою.

Крім того, Державне підприємство «Український державний центр радіочастот» (УДЦР), що підпорядковується НКРЗІ, забезпечує видачу дозволів на експлуатацію аматорських радіостанцій. Згідно з даними УДЦР, в Україні зараз налічується близько 10 тисяч радіоаматорів.

Громадська спілка «Всеукраїнська радіоаматорська ліга» (ГС ВРЛ) - об’єднання радіоаматорських організацій більшості областей України, та близько 1500 індивідуальних членів. ГС ВРЛ має всеукраїнський статус, та згідно з законом залучається до розробки Регламенту.

Є безперечним фактом, що існуюча редакція Регламенту є значно застарілою. По-перше, вона заснована на нормативній базі часів СРСР, із властивою тому часу суцільною недовірою до громадян. По-друге, вона на враховує змін, що відбуваються у суспільстві, зокрема, цифровізації, електронного документообігу, розвитку технічних засобів, тощо. Останні більш-менш значимі зміни у Регламенті відбулися у 2010 році, майже 10 років тому.

ГС ВРЛ, інші об’єднання, та індивідуальні радіоаматори протягом останніх років неодноразово зверталися до НКРЗІ, вказуючи на значне відставання Регламенту від рівня сучасності, та пропонуючи допомогу в його оновленні. У зверненнях йшлося про такі зміни, як введення нових радіоаматорських смуг частот, підвищення максимально допустимих рівнів вихідної потужності передавачів, використання сучасних технологій зв’язку, та зокрема, вдосконалення взаємодії з державними установами для більш зручного складання радіоаматорами іспитів, отримання радіоаматорських дозволів, продовження терміну дії дозволів, тощо. Ці зміни співпадають із курсом розвинених країн, в першу чергу – країн ЄС, у яких стан радіоаматорського законодавства випереджає нас на 10-20 років.

НКРЗІ, відповідаючи на звернення радіоаматорів, закликала дочекатися планового періоду внесення змін до Регламенту, який був призначений НКРЗІ на I-IV квартал 2020 року під назвою «Вдосконалення окремих положень Регламенту аматорського радіозв’язку України з метою досягнення європейського рівня радіоаматорства в Україні». Ще в 2019 році було створено робочу групу з представників НКРЗІ та громадських об’єднань радіоаматорів. Робоча група збиралася декілька разів у 2019 році, та, на жаль, у 2020 році таки збори проводились виключно у форматі відео-конференцій.

До групи у різні часи входили:

  1. З боку НКРЗІ – О. Кузнецов, І. Протасенко, І. Чернявська, Г. Симоненко;
  2. З боку УДЦР – Ю. Сапальов; І. Магрело;
  3. З боку ГС ВРЛ – О. Ананьєв, Д. Нечитайлов;
  4. З боку ГО ЦЄРР – Є. Жмур;
  5. З боку ГО ЛРУ – Ю. Заскалета, А. Кириленко.

Протягом роботи цієї групи, НКРЗІ ставило запитання до радіоаматорів щодо тих чи інших питань Регламенту. У відповідь радіоаматори вимагали внесення змін, які відповідають європейському курсу розвитку радіоаматорства та всієї України вцілому. До роботи над цими пропозиціями були залучені фахівці із радіозв’язку, відомі радіоспортсмени, юристи. Проводились консультації із радіоклубами в регіонах та з іноземними громадськими організаціями радіоаматорів.

Проте, аргументовані вимоги радіоаматорів практично не були враховані НКРЗІ при підготовці проекту внесення змін до Регламенту восени 2020 року. Насправді, були виправлені явні помилки, та зроблено декілька інших, косметичних змін, які аж ніяк не виконують завдання – «досягнення європейського рівня радіоаматорства в Україні». Навпаки, було зроблено декілька кроків назад для зміцнення бюрократії, яка спрямована на зниження доступу до радіоаматорства в нашій країні. Крім того, Регламент налічує безліч застарілих норм, які дискримінують осіб або групи осіб за певними признаками, при цьому його громадська антидискримінаційна експертиза, передбачена законом, не проводилася.

Зараз українське радіоаматорство потребує вашої допомоги для того, щоб аби-як підготовлені, косметичні зміни не були прийняті, а замість того, Регламент мав би шанс дійсно відповідати рівню сучасності. Це цілком можливо.

Вкладення:
Скачати цей файл (ip-001-en.pdf)ip-001-en.pdf[ ]413 Кб
Скачати цей файл (ip-001.pdf)ip-001.pdf[ ]399 Кб

Рекомендації ГО ЦЄРР щодо проекту змін тексту Регламенту та його додатків, розробленому НКРЗІ, з метою досягнення європейського рівня радіоаматорства в України.

Автор: UR8US . створено: . в розділі: Новини

Рекомендації додаються у PDF-файлах.

Offcanvas Module

Our themes are built on a responsive framework, which gives them a friendly, adaptive layout