ФК "Динамо Киев" - 90 лет и EM90UDK

Автор: UT2UQ . створено: . в розділі: Новини

В этом году исполняется 90 лет с момента образования всеми нами любимой футбольной команды ФК "Динамо Киев".

По этому случаю и с инициативы Главного тренера ФК "Динамо Киев" Сергея Реброва UT5UDX в период с 05.05.2017 по 05.06.2017 в эфире будет работать специальный позывной EM90UDK.

За проведенные связи через QSL-бюро ГС ВРЛ всем радиолюбителям будут разосланы памятные QSL карточки.

Для получения памятного электронного диплома в честь 90 летия образования ФК "Динамо Киев" необходимо провести 5 любых радиосвязей различными видами модуляции на любых диапазонах со спецпозывным EM90UDK.
Заявки в виде выписки из аппаратного журнала для проверки присылайте на ящик Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Координатор и QSL менеджер - Дмитрий UT7UJ

Первый вице-президент - Директор ШК ГС ВРЛ

А. Ананьев (UT7UV)

Місячник активності національної програми Українська Флора Фауна UFF

Автор: UT2UQ . створено: . в розділі: Новини

Традиційно кожного року протягом травня проходить місячник активності національної програми Українська Флора Фауна UFF, і в 2017 році не змінно притримуємося цієї традиції. 
Рада UFF за підтримки Громадської Спілки Всеукраїнська Радіоаматорська Ліга, а саме комітетом дипломних менеджерів та нагород за результатами травневої активності UFF - активатори-експедиціонери будуть відзначені дипломами та цінними подарунками.

Підтримаємо активність UFF з 1 травня по 31 травня 2017 року!
Всі в парки, заказники, заповідники! Працюємо в ефірі з природи!
До зустрічі в радіоефірі !
http://uff.pp.ua

З повагою,
Рада UFF, Комітет дипломних менеджерів та нагород ГС ВРЛ

73!
Тарасович Павло (UT1KY)

31 рік з часу аварії на Чорнобильській АЕС та СПС EO31U

Автор: UT2UQ . створено: . в розділі: Новини

Сьогодні, 26 квітня, виповнюється 31 рік з часу аварії на Чорнобильській АЕС - найбільшої техногенно-екологічної катастрофи сучасності.
Цього дня у 1986 році о 1 год. 23 хв. на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний хімічний вибух, що спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу. Внаслідок вибуху виникла пожежа, яка перекинулася на дах третього енергоблоку. Майже одразу на місце аварії приїхали пожежники. Вогонь гасили до 5-ї години ранку. Проте в середині самого четвертого блоку його вдалося ліквідувати лише 10 травня, коли більша частина графіту згоріла.
Після вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише території сучасної України, Білорусі та Росії, але й території багатьох європейських країн - Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим - сьомим рівнем небезпеки.
Проте, лише 28 квітня в СРСР з'явилося перше офіційне повідомлення про катастрофу.
У перші дні після аварії було евакуйоване населення 10-кілометрової зони, надалі зону евакуації розширили до 30 кілометрів. Загалом в Україні радіоактивно забрудненими стали 2293 населених пунктів, у яких на кінець 80-их років минулого сторіччя мешкало понад 2,6 млн осіб. Унаслідок цієї катастрофи з сільськогосподарського користування було виведено понад 5 млн га земель.
Задля запобігання розповсюдженню радіації наприкінці 1986 року зруйнований реактор накрили спеціальним «саркофагом». За оцінками спеціалістів, під ним залишилося близько 95% палива, яке було в реакторі на момент аварії, а також значна кількість радіоактивних речовин, які складаються із залишків зруйнованого реактора.
З міркувань безпеки 15 грудня 2000 року роботу Чорнобильської АЕС було припинено. Водночас об'єкт «Укриття», зведений у 1986 році, поступово руйнувався.
У 2004 році було проведено тендер на проектування і спорудження нового «саркофага» - Нового безпечного конфайнмента. Його будівництво розпочалось у 2012 році. Планується, що основні роботи завершаться у 2017 році. За задумом проектувальників, нова споруда зможе вирішити проблему, як мінімум, на сто років, хоча ліквідувати станцію планують у 2065 році.
Нині в Україні чисельність постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи становить понад 1,9 млн осіб (або 4,4 % населення), з них 210 тис. - ліквідатори аварії, 1 млн 751 тис осіб - потерпілі від аварії.

Нагадаємо, що працює CПС EO31U – меморіальна станція під час заходів по відзначенню 31-ї роковини трагедії на Чорнобильській АЭС - Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф.
Термін дії з 20.04.2017 по 30.04.2017.
Активація з Дипломом:
https://vrl.org.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=287:memorialna-radiostantsiia-eo31u-31-a-richnytsia-katastrofy-na-chornobylskii-aes&catid=49:ukrainski-zmahannia&Itemid=1195

 

Offcanvas Module

Our themes are built on a responsive framework, which gives them a friendly, adaptive layout