Обращение Г. С. Игнатова (UT1HT) перед "Полевым днем"

. створено: . в розділі: Новини. Перегляди: 823

Шановні радіоаматори!


Напередодні проведення одного з найбільш популярних змагань на УКХ "Польовий день", який проводиться на європейському континенті як "REGION-1 VHF/UHF 3rd Sub-regional contests" – ця дата, рекомендована також
для проведення національних і регіональних УКХ-змагань у Європі, і ці рекомендації не випадкові – це час максимальної активності радіоаматорів на УКХ-діапазонах, які в літній час виїжджають на зручні для роботи на УКХ височини, в гори і, використовуючи гарні погодні умови (літо і відпустка!), мають можливість проводити цікаві радіозв'язки з багатьма
кореспондентами!


Екскурс в найближчу історію. Ще наприкінці ХХ століття серед УКХ-істів України "оберталися" думки опрацювати можливість проведення заочного чемпіонату України, саме заочного, тому що змінилося фінансування і найменування ДОСААФ, закрилося багато клубів тощо.


Але необхідно було змінити ставлення до самих змагань від учасників, а це зводиться до суворого враховування чинників точності фіксації часу під час проведення зв'язку, вижити "хімію" під час проведення зв'язків (мобільні телефони, домовленості, липові QRA-локатори і багато іншого, що можна було "відрізати" машинним суддівством з 100 % контролем, при доступі до LOG і UBN кожного учасника, а також призначенням групи контролерів із SDR-приймачами.


Ваш покірний слуга взяв активну участь у підготовці положення про Чемпіонат і погоджував його поштою з усіма членами УКХ-комітету України того часу (одноголосно!), на базі програми суддівства регіональних змагань на КХ була доопрацьована програма суддівства УКХ-змагань, підрахунок балів між QRA-локаторами і т.д.


Головною відмінністю цих змагань від змагань "Польовий день" було те, що зв'язки зараховувалися тільки всередині території України і участь в Чемпіонаті України учасника підтверджувалася його звітом, надісланим на сервер суддівства, тобто офіційна заявка учасника! При цьому суддівство здійснювалося тільки за дійсно надісланими звітами і ніяких "мерехтінь" якихось позивних "незрозумілих" учасників в надісланих звітах! Комп'ютер підтверджує кожен зв'язок тільки за збігом параметрів відповідного зв'язку у кореспондента за умовами Регламенту змагань.

У 2000 році спільно з УКХ-комітетом ЛРУ ми успішно провели машинне суддівство "Польовий день" і всі учасники отримали на E-mail роздруківки їх UBN і загальні таблиці результатів! Але, як і завжди, були декілька аматорів,
яким "штани тиснули..." від машинного суддівства!


У наступні роки волею UT5DL, В'ячеслава Баранова, було проведено декілька Чемпіонатів України за різними положеннями, але вони не мали масовості. Це були короткі за часом змагання, та з іншою датою.

За великої підтримки Донецьких активних УКХ-істів, команди UT3IWA, Олександра, UR5IOK, Павла, US4ICI, Валентина, UR7IM та ін., з 2010 рокупочав проводитися добовий за часом Чемпіонат України під час проведення "Польового дня", з використанням машинного суддівства.

Звіти цих змагань знаходяться в архіві сервера суддівства чемпіонату за адресою: http://krs.ho.ua/sud, їх можна переглянути. До речі, основа сервера і програми суддівства була розроблена програмістом з UT3IWA.


Тепер можна запитати, а чим "Польовий день" заважає "Чемпіонату України", якщо вони проводяться фактично за одними правилами, в один і той же час, одні й ті ж контрольні номери і необхідно прийняти QRA-локатор? Чи може чемпіонат заважає польовому дню?


Дам відповідь! Необхідно надіслати звіти в різні суддівські колегії! Це визначає сам учасник змагань! Це не складно та не заважає темпу роботи двох змагань! Десять років одночасно проводилися ці змагання. І це було за існування тільки ЛРУ, та за існування двох всеукраїнських громадських організацій! Не було жодних претензій від учасників змагань, окрім перших двох років, які можна опосередкувати як "скромне" бажання деяких – а чому у мене комп'ютер не зарахував зв'язок! Пояснювали учасникові і він, переглянувши протоколи суддівства на сервері, переконувався в правоті
суддівства.


За ці роки ми "навчили" формувати звіти правильно, за шаблоном, і тепер основна частина учасників самостійно направляє звіти по E-mail, де робот з першого заходу приймає звіт. Це значно прискорює процес.

Але в радіоаматорській Україні за цей час сталися великі організаційні зміни. Не писатиму сьогодні про це, усім зрозуміло, й, головне – обидві організації є легітимними, зі своїм статутом і, найголовніше: кожна за своїм статутом зобов'язана усіма своїми діями сприяти розвитку радіоаматорства і радіоспорту на загальне благо! Навіщо "буцатися" як барани лобами?


Згідно зі статутними вимогами, прописаними в обох організаціях, спільнота повинна сприяти розвитку радіоаматорства і радіоспорту, але не усі це так розуміють. З боку деяких керівників ЛРУ з'явилися претензії, а чому? Тому що робиться це вже багато років, створена база чесного суддівства, призові фонди і, головне... інтерес в учасників!!! І при цьому організатори запрошують брати участь усіх радіоаматорів України без розділення на приналежність до тієї чи іншої організації, адже це один "стадіон", одне захоплення.

Але не усі так розуміють наше хобі. У ЛРУ вирішили, що "... нам не потрібний цей чемпіонат", у 2020 році, на десятий рік проведення Чемпіонату, поєднаного з "Польовим днем", і оголосили новий, в інші терміни і таке інше.


Але ГСК оригінальної версії чемпіонату провела його як і раніше, і виконала традиційне суддівство, розіслала призи. Усі підсумки на сервері суддівства, але... За умовами чемпіонату, для участі в змаганнях радіоаматор повинен направити в ГСК чемпіонату свій звіт, який підтверджує його участь. За регламентом, для участі в "Польовому дні" також має бути
відправлений звіт про участь в "Польовому дні" в іншу ГСК, тим паче, що в що в польовому  дні  проводяться  радіозв'язки  також  на  більш  високочастотних діапазонах, ніж у чемпіонаті, та з аматорами за кордоном.

Прийом  звітів  на  сервері  –  протягом  8-ми  діб  після  змагань.  Звіти не підлягають  публічному  перегляду,  окрім  членів  ГСК  до  закінчення суддівства  і  оголошення  результатів  змагання.  Це  головний  принцип проведення будь-якого змагання з радіозв’язку на КХ і УКХ!!!

Але  ГСК  змагань  "Польового  дня"  в  підсумкових  таблицях  2020  року анулювала  результат  команди  UT0V/p,  яка  за  усіма  канонами  брала  участь також  в  "Польовому  дні"  і  вчасно  направила  звіт  на  адресу  ГСК!  І  за
результатами  своєї  участі  в  "Польовому  дні  2020  року"  показала  солідний результат!

Сергій Ігнатов, капітан команди UT0V/p, зробив запити в штаб-квартиру ЛРУ і керівникові ГСК "Польового дня" за зняття із заліку команди UT0V/p та просив вказати причину зняття із заліку.

Рекомендовані  поштові  листи  на  ім'я  голови  ГСК  Д. Згоди,  UT5EO,  та засновника змагань – ГО "ЛРУ", президента А. Кириленка, UT3UY, "не були отримані  адресатами"  і  повернуті  відправнику!  А  надіслані  декілька  разів
вищевказаним адресатам поштові та електронні  листи  з  протестом  команди до рішень у протоколі змагань залишались без розгляду та відповідей.

У  телефонній  розмові  UT5EO  відповів,  що він, як голова ГСК, не брав участі в процедурі зняття із заліку команди UT0V/p, і порадив звернутися до керівництва ЛРУ!!!, що надалі було і зроблено. Але відповіді не надійшло.
С. Ігнатов був вимушений звернутися у відповідну службу Мінмолодьспорту, яка призначала проведення змагань ГО "ЛРУ". Чиновники Мінмолодьспорту направили  листа  С. Ігнатова  до  ГО  "ЛРУ",  і  тільки  після  цього,  зі  штаб-квартири  ЛРУ,  за  підписом  першого  віце-президента,  керівника  Штаб-квартири  ГО  "ЛРУ"  О. А. Залізняка  на  адресу  Директора  департаменту Фізичної  культури  та  неолімпійських  видів  спорту  Міністерства  молоді  і спорту України надійшов лист-відповідь No 4-вп від 21.01.2021р., який  було зі штампом Міністерства надіслано С. Ігнатову.

Я  повністю  не цитуватиму  цей  лист,  тільки  процитую  читачам  на  які порушення посилається ЛРУ за пунктами:

- п. 6.2 згаданого  розділу надає засновнику змагань право дискваліфікації учасника змагань за грубі і неодноразові порушення вимог нормативних документів, зокрема у даному разі, Правил змагань із радіоспорту.

Команда UT0V/p була дискваліфікована за сукупністю неодноразових порушень низки положень Правил змагань з радіоспорту, а саме: п. 4.34 Дані про конкретні радіозв'язки (перераховані в п. 4.14), проведені учасником
змагань у заліковий термін, вважаються конфіденційними  та  не  підлягають розголошенню  учасником  після  закінчення залікового  часу  шляхом  публікації, передачі тим або іншим способом кореспондентові та жодним іншим особам (за  виключенням  ГСК  змагань)  до  закінчення  встановленого  чинними "Правилами" (п. 4.69, 4.76) або "Положенням змагань" порядок відправлення звіту про проведені радіозв'язки;

Тут питання, і велике! Які конкретно дані зв'язків і яких учасників були розкриті?! На серверах суддівства обох ГСК, під час отримання звітів і до часу оприлюднення результатів, завжди конфіденційно зберігаються звіти учасників – це базовий, спортивний принцип роботи всіх ГСК. Терміни прийому звітів також однакові. А інакше НЕ БУДЕ змагань!


п. 4.35 Зокрема, до зазначеного строку забороняється: – публікація в будь-якому вигляді повного звіту з даними про проведені радіозв'язки або їх фрагменти;


Де були опубліковані до зазначеного строку повні звіти з даними про проведені радіозв'язки або їх фрагменти?!


- публікація фото-, відео- або аудіозаписів роботи учасника в змаганнях, у т. ч. зроблених сторонніми особами, якщо така публікація містить дані про конкретні радіозв'язки, перераховані в п. 4.14; (Де ці дані на фото?)

- п. 2.3 Терміни проведення регіональних (клубних) змагань обов'язково повинні бути погоджені з КХ та УКХ комітетами Ліги радіоаматорів України (ЛРУ); (Див. нижче!)

- п. 7.1 Суддівство змагань проводитися Головною суддівською колегією (ГСК), яка призначається засновником змагань, ГСК заочних Чемпіонатів України та Ukrainian DX Contest призначується відповідно КХ або УКХ комітетом ЛРУ за погодженням з Виконкомом ЛРУ.


Що стосується часу від 2010 року, то і регламент, і ГСК чемпіонату були узгоджені з Головою УКХ-комітету ЛРУ, а в суддівську колегію входив радіоаматор С. Майборода.


Сутність порушень полягає у проведенні сталою групою осіб, включаючи капітана команди UT0V/p Ігнатова Сергія Георгійовича і його батька Ігнатова Георгія Сергійовича, низки організаційно-технічних заходів, спрямованих на створення штучних неспортивних та неправомірних переваг окремим учасникам Всеукраїнських змагань з радіоспорту "Польовий день України на УКХ", що є безпосередніми учасниками цієї групи, шляхом введення в оману (яка омана?!) решти учасників цих змагань для неправомірного заволодіння звітами учасників, проведення маніпуляцій з цими звітами, заволодіння конфіденційною інформацією, що міститься у звітах та, використовуючи цю інформацію, спотворення результатів змагань на користь учасників групи.


Ігнатов Г. С. не брав участі ні в одному, та ні в другому змаганні!!! Десять років очолював ГСК «Чемпіонату України», розробляв положення, дбав за нагороди, виконував розсилку призів та дипломів і проводив активну агітаційну роботу за «життя Чемпіонату»!

Як можна реально і доказово говорити про це? Це що? Англійське "дуже ймовірно!" (highly likely?), Тереза Мей... і баста!

Прийом звітів від учасників приймається роботами обох суддівських серверів паралельно!

Матеріали, розміщені на сайті ГО "КРС" "Перший вікенд липня 2020 – жара!", що з'явилися після проведених УКХ-змагань в 2020 році, ні в якому разі не містять матеріалів, кримінальних за вищезгаданими статтями з відповіді штаб-квартири ГО "ЛРУ". Це суто інформаційно-рекламна публікація, спрямована в кращих традиціях пропаганди УКХ-радіоспорту, підвищення інтересу до УКХ-радіозв'язків, показу різноманіття антен та іншого устаткування зв'язку команди, що працює на пристойний результат і яка прочитана радіоаматорами на сайті більше ніж 2800 разів!


Інформація, викладена у публікації про участь, не дає можливості спотворювати зв'язки, немає ні позивного, з ким працювали, ні інших залікових параметрів, а тим більше ГСК за чисто спортивним принципом не може це робити – спотворення результатів змагань на користь учасників групи. Це НОНСЕНС!!! Але це вже стосується ГСК, а не учасників команди UT0V/p! Ось така ситуація, панове...


Що не так зроблено командою UT0V/p у «Польовому дні» – 2020?


Шановні радіоаматори України!

Повідомляючи Вам про цю ситуацію, я жодним чином не хотів товкти воду в ступі і роздумувати про “метушню в мурашнику”. З одного боку “ніззя”, начебто як “за чистоту спорту”, а з іншого – покарати команду “За статтю, за
п’яту...” (за В. Висоцьким) з трьох осіб, з двох областей, за рік підготовки до відповідальних змагань, грунтуючись на вищенаведеному. Немає і ніяких порушень, з наведених в офіційному документі штаб-квартири ГО "ЛРУ", не обґрунтовано зняття із заліку колективу UT0V/p, і нехай на совісті керівництва ГО "ЛРУ" буде таке суддівство ГСК польового дня.

Ще варто звернути увагу на заклики діячів ГО "ЛРУ" до спортсменів не брати участь у чемпіонаті – ігнорувати його, і хто буде працювати – буде знятий із заліку у «Польовому дні»! Біле і чорне?!

Цими діями ми відкидаємо молодь, юнацтво від радіоаматорського спорту, кидаємо їх напризволяще.


Сьогодні я хочу на цьому майданчику поговорити ще ось про що.


Ситуація з Чемпіонатом України, який проводиться з 2010 року, відкривався він ще за ЛРУ і судився ГСК із висококваліфікованих суддів СМК і СНК, на персональному комп'ютері з прийомом звітів у вигляді файлів програми EDI,
який проводився в найсприятливіший час, проведення "REGION-1 VHF/UHF 3rd Sub-regional contests", далеко не пережив себе за популярністю і мені, як одному з організаторів цієї програми змагань на УКХ, сьогодні дуже неприємно
дивитися на усі ці скандали, які проходять за деригуванням деяких людей, які чомусь вважають, що вони визначають єдину лінію у радіоаматорстві в Україні.


Сьогодні існує дві радіоаматорські організації. А в політичному житті України їх (у даному випадку – партій) – за тридцять! І хіба це погано?

У статуті ГС "ВРЛ" є відповідальність за спорт – вона має право бути організатором всеукраїнських змагань і судити змагання.


Декілька років тому я публічно звертався до керівництва двох організацій з питання загальної надбудови між двома цими організаціями, під демократичним керівництвом, для постановки і вирішення загальних питань в радіоаматорському
русі.


А цих питань немало, наприклад: перше – в Женеві не будуть представляти державу в міжнародній організації відразу дві чинні організації від України? А якщо їх буде вісім!?


Та ж проблема з QSL-бюро, на прийом пошти з-за кордону!

Другий момент. З якою з цих організацій повинні співпрацювати профільні міністерства, наприклад: Мінмолодьспорту, Мінекономрозвитку і т. д., якщо будуть теми для співпраці? Адже статутні завдання у обох організацій однакові,
двома словами – розвиток радіоаматорства.

В той час, коли я звертався до лідерів, була, правда, інша обстановка – "кидали гранати один-одному в бліндажі, за кожним дріб’язком", йшли суди...


Але були ж і загальні питання, які у будь-якому випадку стоять перед розвитком сучасного радіоспорту? Чи ні?
Один з них – організація та узгодження радіоаматорських змагань. Я вважаю, що за правильного розуміння цих питань, необхідно в певному колі організувати зустріч обмеженого кола осіб від ЛРУ та ВРЛ, повернутися обличчям один до одного і домовитися про організаційну форму загальної структури для вирішення спільних питань. Я думаю, що з позиції Мінмолодьспорту, буде підтримка цього почину!


Подібні пропозиції я підготував, і від ГС "ВРЛ" розіслав керівникам ГО "ЛРУ" декілька років тому. Тоді відповів тільки один – Ю. Засколєта, і повідомив, що, на його думку, тема цікава, він перетелефонує, щоб переговорити, але... так і не зателефонував!


Була б така домовленість – усі питання були б вирішені спільно і вчасно!


Цього року від ГС "ВРЛ" ми оголошуємо всеукраїнські змагання "Чемпіонат з аматорського радіозв'язку на УКХ".


Ми запрошуємо усіх радіоаматорів України взяти в них посильну участь!

Вас чекають призи від спонсорів змагань, цікаві і тематичні!

Давайте працювати разом, так краще робити загальну справу! Вона від цього тільки виграє!

Ваш UT1HT
Георгій С. Ігнатов

 

Вкладення:
Скачати цей файл (info_ut1ht2021.pdf)info_ut1ht2021.pdf[ ]166 Кб

Offcanvas Module

Our themes are built on a responsive framework, which gives them a friendly, adaptive layout