Відповідь за результатами звернення про 50,08-50,48 МГц

. створено: . в розділі: Новини. Перегляди: 1432

На виконання вимог Закону України «Про громадські об’єднання» та Статуту ГС ВРЛ про дотримання принципів прозорості, відкритості, публічності в діяльності, інформуємо про наступне.

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації проінформувала ГС ВРЛ та в цілому радіоаматорську спільноту України про результати звернення щодо виділення для Аматорської служби радіозв’язку України та Аматорської супутникової служби радіозв’язку України смуги частот 50,08-50,48 МГц.
https://vrl.org.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=414:diialnist-hs-vrl-pro-nadannia-50-54-mhts-dlia-radioamatoriv&catid=42&Itemid=1165

З відповіді зрозуміло, що на даний час розширення смуги з 50,08-50,28 до 50,08-50,48 МГц не можливо до часу переходу України з аналогового на цифровий стандарт телебачення та прийняття загального рішення Міжнародним союзом електрозв’язку (МСЕ або ITU) в 2019 році про виділення смуги 50,08-50,48 МГц для радіоаматорів країн Першого району МСЕ (ITU).

З документу вбачається, що Держспецзв'язок, НКРЗІ та УДЦР не заперечують про виділення смуги частот для радіоаматорів на певних умовах. Нажаль, окремі структури (служби-користувачі державним ресурсом), мабуть взагалі ще не зрозуміли, що таке Євроінтеграція та інтеграціійні кроки до плану членства в НАТО та що таке державний радіочастотний ресурс, якій належить не структурам, а народові України. Напено структури сподіваються на необізнанності радіоаматорів про стандарти НАТО у частині засобів рухомого завязку та сучасного використання для них частотного ресурсу, але ж саме тому й стало можливим конверсия зазначених смуг частот в Другому та Третьому районах МСЕ (ITU), відповідного розгляду конверсії цих смуг частот для Першого району МСЕ (ITU) на чергової конференції МСЕ-2019. Мабуть ці структури вперше чують (з наївним поглядом опущених вій), що існує конверсія радіочастотного ресурсу України - виконання комплексу заходів, яким передбачена зміна радіослужб та/або радіотехнологій чи категорії користувачів радіочастотного ресурсу України для подальшого використання певної смуги або смуг радіочастот. А саме найцікавіше, як зазначені дві служби радіозв’язку в України раніше не створювали та зараз не створюють на частотах 1-го ТВК дуг другу радіозавади? Мабуть щось тут з відповідями негаразд, хтось з них істотно лукавить. а можливо обидьві структури разом.

Разом з цим, слід зазначити, що з метою заздалегідь припинення намірів на отримання цієї смуги радіочастот комерційними користувачами вже зроблена серйозна заявка з боку Аматорського служби радіозв’язку України та Аматорської супутникової служби радіозв’язку України.

  

Offcanvas Module

Our themes are built on a responsive framework, which gives them a friendly, adaptive layout