КТК 2018 Соціальна відповідальність та операторські процедури

. створено: . в розділі: Клубні новини. Перегляди: 745

Враховуючи аналіз стану з радіоаматорством в Україні, подій, що відбулися у 2017 році, та практику діяльності КТК, а також беручи до уваги принципи саморегуляції діяльності громадських об’єднань та радіоаматорства, можна було б подумати над пропозиціми ГС ВРЛ

З метою підвищення самодисципліни операторів АРС (згадайте що зараз відбувається на діапазонах) вже врахувати доповнення до T/R 61-02 до Програм іспитів на ліцензію (HAREC), введених СЕРТ у 2016 році:
b) НАЦІОНАЛЬНІ ТА МІЖНАРОДНІ ПРАВИЛА ТА ПРОЦЕДУРИ ЕКСПЛУАТАЦІЇ
7. Соціальна відповідальність та операторські процедури

(не зважаючи на те, що це відсутнє в Регламенті аматорського радіозв’язку України)

Форма – співбесіда, обговорення, поки ще без офіційного заліку до часу введення до Регламенту.

                 Радіоаматор повинен бути:
     УВАЖНИМ. Він ніколи не буде навмисно робити нічого, що могло б зіпсувати задоволення іншим.
     ВІДДАНИМ. Він проявляє відданість, підтримку та лояльність до інших аматорів місцевим клубам, громадських Міжнародних союзів радіоаматорів та громадських об’єднань у своїй країні, через які радіоаматорство представлене на національному (всеукраїнський статус) та міжнародному рівні.
    ПРОГРЕСИВНИМ. Він підтримує свою радіостанцію на високому технічному рівні, забезпечує її конструктивну досконалість і ефективність роботи. Його методи роботи в ефірі бездоганні.
    ДРУЖЕЛЮБНИМ. Коли до нього звертаються, він діє уважно та терпляче. Він завжди запропонує дружню пораду новачкові, проконсультує його. Радіоаматора відрізняють готовність до співробітництва з іншими людьми, прагнення надати їм допомогу та проявлення поваги до їхніх інтересів.
    ГАРМОНІЧНИМ. Радіоаматорство - це захоплення (хобі), воно ніколи не створює перешкод виконанню яких-небудь обов'язків (у родині, на роботі, у школі, у суспільстві).
    ПАТРІОТИЧНИМ. Його навички й уміння, його радіостанція завжди готові послужити країні та суспільству.

              Основні принципи поводження на радіоаматорських діапазонах
    Відчуття єдиного співтовариства, почуття братерства, братній дух: велика кількість радіоаматорів перебувають одночасно на тих самих радіохвилях (грають, так сказати, на нашому загальному ігровому полі). Ми ніколи не залишаємося одні. Всі інші радіоаматори є нашими колегами, нашими братами та сестрами, нашими друзями. Не забувайте про це та поводьтеся відповідним чином. Завжди будьте уважні до них.
   Терпимість: не всі радіоаматори обов'язково повинні розділяти вашу думку, відповідно, й ваша думка не завжди є самою правильною. Ви повинні розуміти, що існують інші люди, що вони мають різні думки з якогось питання. Будьте терпимі. Мир створений не тільки для вас одного.
   Увічливість: ніколи не використовуйте грубих висловлень або лайливих слів на радіоаматорських діапазонах. Таке поводження нічого не говорить про людину, якої адресовані ці слова, але багато чого говорить про те, хто поводиться в такий спосіб. Завжди контролюйте свою поведінку.
   Розуміння: зрозумійте, що не все є такими ж професіоналами та експертами, такими ж розумними, як ви. При виникненні конфлікту дійте в позитивному ключі («Чим я можу вам допомогти?», « чи Можу я вас поправити?», «Я можу навчити вас, як це робити»), а не в негативному (образа, лайка тощо).

            Основа самоврядування - моральні норми
У більшості країн органи влади мало піклуються про те, як радіоаматори поводяться на своїх діапазонах, сподіваючись у тому, що радіоаматори діють відповідно до правил, встановлених органами влади.
Говорять, що радіоаматорське співтовариство у великому ступені основане на самоврядуванні, тобто основою нашої поведінки є самодисципліна. Однак це не означає, що радіоаматорське співтовариство має власну поліцейську службу.

           Проведення типового QSO
Вибір частоти для загального виклику та загальний виклик.
Виклик радіостанції для проведення QSO.
Типове проведення QSO в SSB та CW.
Робота в DX-вікнах.
Правила виходу з конфліктної ситуації в ефірі:
- Навчіться стримувати емоції
- Не опускайтесь до образ
- Не язвіть і уникайте іронії
- Не влаштовуйте істерик
- Не створювайте навмисні завади
- Не працюйте анонімно або як пірат

Разом з цим пропонується окремий матеріал для підготоки кандідатів (і не тільки) в оператори АРС
додаток:
Як зіпсувати настрій радіоаматорові в ефірі (anti-НАМ spirit)

Сподіваємось, це буде доречно у сучасних реаліях (без жартів).
З повагою,
В. Пащенко (UT2UQ)

Вкладення:
Скачати цей файл (anti-НАМ_spirit.PDF)anti-НАМ_spirit.PDF[ ]247 Кб

Offcanvas Module

Our themes are built on a responsive framework, which gives them a friendly, adaptive layout