Діяльність ГС ВРЛ про надання 50-54 МГц для радіоаматорів

. створено: . в розділі: Новини. Перегляди: 1926

На виконання вимог закону України «Про громадські об’єднання» про дотримання принципів прозорості, відкритості, публічності та п. 3.5.2. та п. 3.5.3. статуту ГС ВРЛ про право внесення пропозицій з питань радіочастотного ресурсу України та представлення, захисту інтересів членів і учасників Спілки та в цілому радіоаматорів в центральних органах державної влади, інформуємо про наступне.


Радіоаматори України на окремих територіях мають можливість на вторинній основі використовувати смугу частот діапазону 50,08-50,28 МГц. Однак, радіоаматори Першого та Другого Районів Міжнародного союзу електрозв'язку (МСЕ – ITU), згідно Регламенту радіозв'язку МСЕ (RR), тривалий час використовують  смуги частот 50-54 МГц.


Робоча група WP5A з керування спектром (структурний підрозділ МСЕ) готовить пропозиції до Всесвітньої конференції радіозв'язку (ВКР-19), яка відбудеться в 2019 році, з питань надання (або ні) радіоаматорам першого району МСЄ смуги частот 50-54 МГц. Пропозиції Робочої групи WP5A будуть взяти за основу під час голосування на ВКР-19, з одночасним внесенням змін у Регламент радіозв'язку МСЕ (RR).
Зараз триває робота з дослідження можливості спільного використання смуги радіочастот частот 50-54 МГц із іншими радіослужбами. Ця робота передбачена пунктом 1.1 порядку денного ВКР-19, метою якого є одержання розподілу смуги радіочастот 50 - 54 МГц аматорській службі радіозв’язку та аматорській супутниковій службі радіозв’язку в першому районі МСЕ (у т.ч. Україна). Позитивне рішення по цьому пункту порядку денного ВКР-19 відкриє вільний шлях до використання діапазону 50-54 МГц в Україні.

Робоча група WP5A пропонує на ВКР-19 розглянути та проголосувати за наступними позиціями:
Метод А.
Розподіл аматорській службі на первинній основі всієї смузі 50-54 МГц, з відповідними посиланнями для забезпечення захисту служб, які вже мають розподіл у смузі.
Метод В.
Розподіл аматорській службі на вторинній основі всієї смузі 50-54 МГц, з відповідними посиланнями для забезпечення захисту служб, які вже мають розподіл у смузі.
Метод С.
Розподіл аматорській службі частково на первинній і частково вторинній основі в смузі частот 50-54 МГц, з відповідними посиланнями для забезпечення захисту служб, які вже мають розподіл у смузі.
Метод D полягає в тім, щоб не робити ніяких змін (без змін) у смузі частот 50-54 МГц.


ГС ВРЛ, є членом міжнародного радіоаматорського союзу EURAO, тому бере активну участь з питань одержання радіоаматорами першого району МСЕ смуги частот 50-54 МГц. Пропозиції ГС ВРЛ з використання радіоаматорами першого району МСЕ смуги частот 50-54 МГц на первинній основі консолідовані в EURAO та представлені в СЕРТ, яка надалі буде виражати свою позицію голосуванням на ВКР-19 з передачі смуги частот 50-54 МГц для радіоаматорів. У грудні 2017 року, проходила робоча зустріч і обговорення питання передачі смуги частот 50-54 МГц і вироблення консолідованих позицій між керівниками міжнародних радіоаматорських організацій EURAO та IARU Region-1.


Від України, як суб’єкту голосування на ВКР-19 з питань передачи радіоаматорам 50-54 МГц, збирає всі пропозиції Адміністрація держспецзв’язку України. Після узагальнення отриманих пропозицій від різних служб – користувачів цієї смуги частот, робоча група відпрацює загальну позицію та передасть керівникові Адміністрації, з цими пропозиціями й буде Україна голосувати на Всесвітній конференції в 2019 році.


З огляду на вищевикладене, та ознайомившись з позиціями інших організацій-членів МСЕ (ITU) а також радіослужб – користувачів цієї смуги частот в Україні, ГС ВРЛ надала пропозиції Адміністрації держспецзв’язку України щодо підтримки передачі смуги радіочастот 50-54 МГц аматорській службі та аматорській супутниковій службі в першому районі МСЕ, у т.ч. Україні ( лист-звернення ГС ВРЛ від 02.01.2018, № 01/01-2018):
==== Усвідомлюючи застереження СЕРТ щодо сумісності радіосигналів інших служб, які використовують 50-54 МГц, аргументацію, вкладену в рішеннях ITU (Резолюція 658) та її робочий групі, а також аргументацію IARU (Міжнародного Радіоаматорського Союзу) щодо гармонізації зазначених частот з Районом 2 та Районом 3 МСЭ, ПРОСИМО включити ПОЗИЦІЮ від громадської спілки «Всеукраїнська радіоаматорська ліга» та у цілому від аматорської служби України та аматорської супутникової служби України за п. 1.1 прядку денного ВКР-19:
Аматорська служба радіозв’язку України та аматорська супутникова служба радіозв’язку України за п. 1.1 прядку денного ВКР-19 підтримує розподіл частот діапазону 50-54 МГц для аматорської служби в Регіоні 1 на первиної основі. ====

У цьому листі ГС ВРЛ надала відповідний аналіз і аргументацію доцільності передачі смуги частот 50-54 МГц аматорським службам радіозв'язку Району 1 МСЕ.

Крім того, з огляду на те, що дозвіл на право використання частот 50,08-50,28 МГц одержали на різних територіях України лише 467 радіоаматорів, та потрібне отримання об'єктивних розширених результатів експериментального використання радіостанцій різних радіослужб Україні в смузі частот 50-54 МГц щодо їх безперешкодної сумісності, а також з огляду на те, що визначено строк припинення використання радіотехнологій «Аналогове телевізійне мовлення» до 30.06.2018 року, ГС ВРЛ звернулася до Адміністрації держспецзв’язку України з наступною пропозицією:


==== Громадська спілка Всеукраїнська радіоаматорська ліга» просить Вас розглянути питання, не чикаючи рішення ВКР-19, розширити проведення експерименту в України щодо використання частот 50,08-50,28 МГц, аматорською службою на вторинній основі за умови забезпечення електромагнітної сумісності з діючими РЕЗ радіомовної, фіксованої та рухомої служб за окремими дозволами на експлуатацію АРС, наданими державним підприємством "Український державний центр радіочастот":
ДОЗВОЛИТИ використання частот діапазону 50,08-50,48 МГц, аматорською службою радіозв’язку України та аматорською супутниковою службою України на вторинній основі за умови забезпечення електромагнітної сумісності з діючими РЕЗ радіомовної, фіксованої та рухомої служб за окремими дозволами на експлуатацію АРС, наданими державним підприємством "Український державний центр радіочастот".
Вихідна потужність 100 вт, Перша категорія операторів, види зв’язку відповідно до рекомендацій IARU Region-1.
Таким чином, сучасне в 2018 році розширення частот діапазону 6 м в експериментальному режимі до прийняття рішення ВКР-19 для України, яка прагне європейських та всесвітніх стандартів, надасть можливість активніше використовувати аматорську службу України в науково-технічному дослідженні та експериментах, зміцніть комунікації внаслідок стихійних лих, розширить комунікаційні не комерційні зв’язки з радіоаматорами всього світу, полегшить проводити заходи з просування технічної освіти, розробляти відповідну сучасну радіотехніку та зміцнювати міжнародну доброзичливість. =====

Президія ГС ВРЛ.

Offcanvas Module

Our themes are built on a responsive framework, which gives them a friendly, adaptive layout