Міжнародний союз електрозв'язку (ITU) підтвердив неприйнятність порушення Регламенту зв’язку ITU

. створено: . в розділі: Новини. Перегляди: 1525

Міжнародний союз електрозв'язку (ITU) підтвердив неприйнятність порушення Регламенту зв’язку ITU

з боку РФ та незаконних формувань на тимчасово непідконтрольної Україні території АР Крим, Донецької та Луганської області.


З 9 жовтня по 20 жовтня 2017 року у м. Буенос-Айрес вібулося Всесвітня конференція розвитку електрозв’язку (ВКРЕ-17) Міжнародного союзу електрозв'язку (ITU).

У заході, Україну як державу-члена ITU, представляла делегація Адміністрації Держспецзв'язку на чолі з Головою Cлужби Л.О. Євдоченком.
ВКРЕ-17 – захід високого рівня, який організовується раз на чотири роки з метою розгляду та обговорення питань, що визначатимуть майбутню політику і стратегію розвитку телекомунікацій, а також напрями і основні принципи діяльності Сектору розвитку електрозв'язку ITU на наступний чотирирічний період.
Конференція зібрала більше ніж 1600 представників від держав-членів ITU.
Зусилля української делегації на конференції зосереджено на відстоюванні національних інтересів нашої держави в ITU. Виходячи з цього, у рамках конференції відбулася зустріч Голови Держспецзв’язку Леоніда Євдоченка з Генеральним секретарем ITU Х. Чжао/
У ході зустрічі вкотре було порушено питання про неможливість використання Україною свого радіочастотного і номерного ресурсу на тимчасово окупованих територіях АР Крим і на Сході України внаслідок російської агресії. Главою української делегації було зауважено, що незаконне користування мережами електрозв’язку і частотними присвоєннями України в АР Крим операторами Російської Федерації грубо порушує норми міжнародного права, закріплені в основних документах ITU, унеможливлює виконання Україною відповідних положень Регламенту радіозв’язку ITU та суперечить положенням Резолюції ГА ООН 68/262 (2014 р.) «Територіальна цілісність України».


Також Генерального секретаря ITU було поінформовано про розвиток українського законодавства у сфері телекомунікацій та кіберзахисту, його гармонізацію із законодавством Європейського Співтовариства (CEPT). Нагадаємо, що ГС ВРЛ приймає участь та відстоює права радіоаматорів України в СEPT через Європейську радіоаматорську спілку EURAO, членом якої є ГС ВРЛ та до складу Ради EURAO входить Президент ГС ВРЛ.
Керівник ITU високо оцінив зусилля України, спрямовані на прийняття нового законодавства та реформування і розвитку.

Пан Чжао висловив підтримку позиції української сторони та запевнив, що ITU як спеціалізована установа ООН, розглядаючи питання України, керується відповідними рішеннями ООН та Регламентом ITU. Саме це є відповіддю про дотримання всіма радіоаматорами світу під час різноманітних змагань, актівації теріторій, дипломів тощо Регламенту ITU у частині працюючих аматорських радіостанцій з тимчасово непідконтрольних теріторій України. Така позиція ще раз є нагадуванням радіоаматорам України про неухільне дотримання Регламенту аматорського радіозв'язку України, недопущення втягування радіоаматорів України в провокації та конфліктні ситуації на аматорських діапазонах.

Зазначимо, що Повноважна конференція ITU пройде у 2018 року. Саме на Повноважної конференції ITU приймаються самі важливі рішення, у тому числі пов’язані з радіоаматорством.

Offcanvas Module

Our themes are built on a responsive framework, which gives them a friendly, adaptive layout