Ювілейні заходи до 105-річниці зародження радіоаматорства в Україні

. створено: . в розділі: Новини. Перегляди: 1912

Ювілейні заходи
до 105-річниці зародження радіоаматорства в Україні

У період з 24-го березня 2017 року по 16-го липня 2017 заплановані ювілейні заходи, присвячені 105-й річниці зародження радіоаматорського руху в Україні. Початок цьому руху поклав факт виготовлення навесні 1912 року доглядачем залізничного телеграфу станції Жмеринка Сергієм Степановичем Жидковским двох аматорських станцій іскрового радіотелеграфу. Одна зі станцій була розташована за місцем проживання С. Жидковського, а друга за місцем проживання його колеги, телеграфіста М. Бубновського. Станції працювали протягом двох років з весни 1912 по весну 1914 року й були закриті у зв'язку з початком Першої світової війни.
Для організації й проведення ювілейних заходів громадською організацією «Вінницький обласний спортивно-технічний радіоклуб» та відокремленим підрозділом ГС ВРЛ у Вінницькій області за підтримки громадської спілки «Всеукраїнська радіоаматорська ліга» створений Організаційний комітет. Інформаційну підтримку забезпечують редакція газети "Радіоінформ" і Український радіопортал.
Оргкомітет запрошує до участі у Науково-практичній радіоаматорській конференції, яка відбудеться у місті Жмеринка 15-16 липня 2017 року, усіх небайдужих радіоаматорів України. Більш детальна інформація наведена за адресою: http://radioinform.vn.ua

Оргкомітет ювілейних заходів
Співголова оргкомітету Марценюк Валерий Пантелеймонович (UT8NV), голова ради ГО „Вінницький обласний спортивно-технічний радіоклуб”, головний редактор газети „Радіоінформ”, к.т.н. (розробка програми науково-практичної радіоаматорської конференції, положень днів активності і контестів, організація роботи науково-практичної радіоаматорської конференції, інформаційне забезпечення).
Співголова оргкомітету Пащенко Віктор Іванович (UT2UQ), відповідальний секретар ГС “Всеукраїнська радіоаматорська ліга”, к.т.н. (організація участі членів ГС ВРЛ в роботі науково-практичної радіоаматорської конференції, участь у проведенні науково-практичної радіоаматорської конференції, інформаційне забезпечення).

Члени оргкомитету
1. Степаненко Владимир Антонович (UZ1RR), МС СССР, адміністратор Українського радіопорталу (участь в організації заходів, інформаційне забезпечення).
2. Попік Ірина Анатолієвна, завідуюча оргвідділом Жмеринського міськвиконкому (організаційний супровід ювілейних заходів у м.Жмеринка).
3. Пращук Валентин Вячеславович (UT7NY), керівник Відокремленого підрозділу ГС ВРЛ у Вінницькій області (менеджмент роботи СПС EN105N и відповідного диплому, організація роботи радіоекспедиції).
4. Даниш Василь Миколайович (UT0NN), член ради ГО „ВОСТР” (організаційні заходи до проведення ювілейного змагання «Кубок Сергія Жидковського 2017», суддівство змагань та проведення нагороджень).
5. Березовський Віктор Викторович (UT9NT), член ГО „ВОСТР”, (зв’язок із Жмеринською мерією, активізація участі радіоаматорів з міста Жмеринки і району, підготовка та забезпечення науково-практичної радіоаматорської конференції: організація поселення, екскурсії та фуршету).

План заходів до UR105
1. Розробка Положень заходів до UR105 та Програми Науково-практичної радіоаматорської конференції.
2. Проведення змагання «Кубок Сергія Жидковського 2017», 24 березня 2017 року.
3. Реєстрація та організація роботи СПС ЕN105N, 1-31 травня 2017 року.
4. Менеджмент диплому UR105 в паперовому та електронному вигляді, 1 травня -15 червня 2015 року.
6. Проведення змагання UR105 „Згадаємо друзів...”, 7 травня 2017 року.
7. Науково-практична радіоаматорська конференція у місті Жмеринка, 15-16 липня 2017 року.
8. Виготовлення та розсилка QSL- карток - до кінця 2017 року.
9. Виготовлення книги «Жмеринка – центр зародження радіоаматорства на Україні» - до кінця 2017 року (при наявності фінансування від ГС ВРЛ).

Першим заходом до 105-ї річниці було проведення 24 березня 2017 року щорічного змагання під назвою „Кубок Сергія Жидковського 2017”. В змаганні взяло участь 110 представників 14 країн Європи та Азії. Результати змагання знаходяться за адресами http://radioinform.vn.ua/noviny/VCap.html  та http://vinradio.ho.ua/page102.html
Дні активності СПС ЕN105N розпочались 1-го травня 2017 року в 00.00 українського часу. Метою роботи СПС є активізація поширення інформації та консолідація радіоаматорського руху в Україні навколо знаменних дат нашої історії. Положення про роботу СПС та графік її роботи був розміщений на Вінницькому радіоаматорському обласному сайті UT0NN за адресою http://vinradio.ho.ua 

До участі у роботі з СПС запрошуються радіоаматори України и світу. За работу з СПС видається новий юбилейний диплом «UR105» (формат А4, повнокольоровий).

Умови отримання диплому розміщено за адресою: http://vinradio.ho.ua .
7 травня 2017 року на діапазоні 80 метрів телефоном проведено меморіальний Контест - UR 105 „Згадаємо друзів...”. Проводиться суддівство цього змагання.

Програма
Науково-практичної радіоаматорської конференції у місті Жмеринка

15 липня 2017 року
Заїзд іногородніх учасників Науково-практичної радіоаматорської конференції (далі - Конференція)
1. Поселення учасників Конференції,
2. Ознайомлення із містом Жмеринка.

16 липня 2017 року
1. Реєстрація учасників Конференції
2. Затвердження Порядку денного роботи Конференції
2.1. Доповіді за программою
2.1.1. Вступне слово співголів Конференції В. Марценюка (ut8nv), та В. Пащенко (ut2uq)
2.1.2. Короткий огляд історичних джерел з приводу першості в проведенні радіозв’язків, доповідач Марценюк В.П. (ut8nv)
2.1.3. З історії виникнення та розвитку радіоаматорства на Вінниччині, доповідач М. Хіхлач (ut3nq)
2.1.4. Особливості побудови УКХ антен типу „конверт”, доповідач В. Андрієвський (ur5nan)
2.1.5. Про можливості та використання програми LOTW, доповідач В. Даниш (ut0nn)
2.1.6. Запускаємо цифровий зв’язок, доповідач В. Пращук (ut7ny)
2.1.6. Людина і світове радіоаматорство, доповідач В.Березовський (UT9NT)

2.2. Загальна частина конференції присвячена діяльності ГО „ВОСТР”
2.2.1. Про деякі підсумки діяльності Вінницького обласного радіоклубу, доповідач В. Марценюк (ut8nv), співдоповідачі члени ради ВОСТР В. Пращук (ut7ny), В. Даниш (ut0nn), В. Гнатовський (ut7ns), О. Голумбієвський (us0nz)
2.2.2. Вручення дипломів та нагород (Кубок Жидковського, UR105, першості УКК 2017), відповідальні В. Даниш (ut0nn), В. Пращук (ut7ny), В.Марценюк (ut8nt)
2.2.3. Розіграш лотерей з нагород від спонсорів, відповідальний В. Даниш (ut0nn)
2.3. Загальна частина конференції
2.3.1. Прийняття звернення конференції до Жмеринської міської ради з приводу встановлення меморіальної пам’ятної дошки Сергію Жидковському
2.3.2. Прийняття звернення від імені ГС ВРЛ до голови Вінницької ОДА з приводу відновлення в області підготовки спеціалістів із військово-облікових спеціальностей радіозв’язку
2.3.3. Робота ювілейної СПС з міста Жмеринки 16 липня 2017 року, відповідальні О.Голумбієвський (us0nz), В.Пращук (ut7ny)
2.3.4. Відвідання історичного музею – експозиція присвячена першому радіоаматору Сергію Степановичу Жидковському
2.3.5. Дружній фуршет

Ініціатива з виступів бажаючих і демонстрація сучасних технологій в радіоаматорстві вітаються та підтримуються.

Конференція пройде 15-16 липня 2017 року в місті Жмеринка при організаційній підтримці виконкому Жмеринскої міської ради.

Реєстрація учасників з 10.00 до 11.00 українського часу, початок роботи об 11.00 укр. Програма конференції буде опублікована в газеті „Радіоінформ”, на Українському радіопорталі, інших ресурсах, а також розіслана учасникам, що попередньо заявилися до участі. Для участі в конференції запрошуються усі бажаючі, для іногородніх можливо поселення (заїзд 15-го липня, субота) і екскурсія по місту.
Заявки на участь приймаються не пізніше 13-го липня за телефонами: 096-890-50-29, Валерій Марценюк. Емайл – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  .
Заявки на поселення приймаються до тієї ж дати за телефоном 098-882-80-22 Віктор Березовський.
Для довідки - місто Жмеринка є великим залізничним вузлом, через який проходять залізничні маршрути практично з усією України. Сполучення з містом Київ здійснюється електричками поліпшеного комфорту. Час у дорозі становить дещо більше трьох годин.

Оргкомітет з проведення ювілейних заходів до
105-річниці зародження радіоаматорства в Україні

Offcanvas Module

Our themes are built on a responsive framework, which gives them a friendly, adaptive layout