Активність радіоаматорів

. створено: . в розділі: Статические страницы. Перегляди: 5783

 • Пошук кореспондентів і проведення радіозв'язку з аматорськими радіостанціями, що працюють з віддалених регіонів або з місць, звідки рідко працюють радіоаматори (DXing);

  Якщо ви налаштовані провести зв'язки з радіоаматорами на інших континентах то ваш виклик має звучати найпоширенішою мовою нашого гобі – англійською, (японець навряд чи зрозуміє українську чи російську) та містити ознаку саме такого виду роботи.  Проте, якщо ви шукаєте японських аматорів, чи бразильських та володієте, відповідно, японською чи португальською мовами, то звичайно можете викликати на цих мовах. На обраному діапазоні та у певний час ви маєте вимовляти наступну фразу: «CQ, CQ, CQ DX» - де CQ означає те, що ви викликаєте не конкретного радіоаматора а всіх, хто вас почує а DX – що вам потрібні кореспонденти з інших континентів. При цьому, колеги з вашої країни, або країн вашого континенту, як правило, не повинні відповідати на ваш виклик. Якщо ви шукаєте контактів з цілком певною територією, то до оклику "DX" ви повинні додати назву шуканої території, наприклад: «CQ, CQ, CQ DX. CQ-CQ Asia, Indonesia, Polynesia»

 

 • Конструювання і спорудження аматорської приймально-передавальної апаратури та антен

Головне мати бажання, навички роботи з електронними компонентами, слюсарні та вимірювальні інструменти.  Варто почати з найпростіших детекторних приймачів. Хоча ні, починайте з того, що  цікаво саме вам :) 

 

 • Участь в різних національних і міжнародних змаганнях з радіозв'язку (радіоспорт);

  Контести або тести або змагання як правило, продовжуються 24 або 48 годин, отже вам потрібно правильно розрахувати свої сили, щоб отримати найбільше задоволення від участі. Як взагалі виглядають, пробачте звучать змагання? Це дуже схоже на перший пункт цього тексту.
  Є два види роботи: "на загальний виклик" коли на обрані частоті, вільній від колег-спортсменів ви починаєте передавати «CQ, CQ contest. CQ-CQ contest( потрібно передавати назву контесту, наприклад URDX contest). This is (ваш позивний), наприклад UT4UWJ, UT4UWJ. Власне ознакою участі у змаганнях є обмін номерами зв'язків, кодами територій чи іншою обумовленою правилами інформацією. 
  Варіант участі у змаганнях "На підбір": коли ви не працюєте на загальний виклик а прогулюєтесь діапазонами, відповідаючи на CQ contest.
  Бажано знати у який час доби та у яку пору року які діапазони відкриті. Для точного врахування усіх завойованих балів, важливо вивчити правила щоб не отримати штрафів та мати на вашому компютері:

  • час, точно синхронізований  з еталонними годинниками;
  • встановлений логер з плагіном  потрібного змагання (контесту);

 • Колекціонування карток-квитанцій, що висилаються на підтвердження проведеного радіозв'язку і/або дипломів, які видаються за проведення тих чи інших зв'язків, або певної їх кількості;

Картки можна отримати наступними шляхами:

- через QSL-бюро (спосіб майже безкоштовний, проте займає багато часу);

- особливо-важливі чи термінові картки можливо отримати на власну поштову адресу, але як правило ций шлях обійдеться вам в еквівалент 3 доларів США чи спеціальний поштовий купон, який обмінюється на поштові марки для оплати надсилання вам бажаної QSL-card;

Останнім часом з'явилась можливість безкоштовно обмінюватися електронними картками через електронні сервіси E-QSL або LOTW, але ряд радіоаматорів обирають "лише хардкор" лише папір.

 

 • Зв'язок на УКХ з використанням відбиття радіохвиль від Місяця (EME), від зон полярного сяйва («Аврора»), від метеорних потоків, з ретрансляцією через радіоаматорські ШСЗ;

Досить складний але й дуже цікавий різновид активності, для заняття яким потрібні гостроспрямовані  антени та системи антен, поворотні системи для них, потужні підсилювачі, чутливі трансивери та дуже сприятливі умови. Але не поспішайте засмучуватися:  для звязків через штучні супутники землі (ШСЗ) досить нескладної спрямованої антени та портативного дводіапазонного УКХ трансивера.

 

 • Робота малою потужністю випромінювання (QRP), або на найпростішій апаратурі;

 

Серед аматорскої братії склалося уявлення про те, що малою потужністю працювати складно і незручно. Так вважають лише ті, хто знає про QRP лише з чуток чи надкороткого часу використання такої апаратури. Але такі трасивери як Yaesu FT-817, Elcraft KX-1, Тen-Tec 529, Woxun X1M продаються тисячами по усьому світі. Який, як не маленький, легкий та не жадібний до багатьох десятків ампер живлення апатрат ви оберете для пішого походу чи для сімейного відпочинку на курорті? Зауважу, що для цього виду активності бажано мати повнорозмірні антени. Для любителів напройстішої апаратури проводяться навіть спеціальні змагання в яких перемагає тий, хто набере не тільки найбільше балів але зробить це на найпростіші саморобній апаратурі.

 • Робота на ретро апаратурі, реставрація та відновлення історичних зразків апаратури радіозв'язку;

Основою минулого покоління радіотехніки буди електровакуумні лампи і апаратура, що була побудована з їх застосуванням мала певні особливості: класичний дизайн, великі розміри, певну інерцію при вмиканні, приємний нагрів корпусу, особливий відтінок звучання і таке інше.  Тож не дивно що колеги-аматори іноді з великим захопленням реставрують старі трансивери, приймачі, телеграфні маніпулятори і з великим задоволенням і гордістю її використовують. 

 

 • Участь в радіо експедиціях — вихід в ефір з віддалених і важкодоступних зон, країн, місцевостей, де відсутні активні радіоаматори;

На перший погляд може здатися, що радіоаматорство – пасивне гобі, що не перебачає інашої активності, аніж копирсання у нутрощах апаратури чи розмови у ефірі. Це не зовсім так. Дуже часто, ми збираємось з силами, апаратурою та виїжджаємо у віддалені чи не віддалені території, але обов’язково з гарним краєвидом (чи на високі пагорби/гори, коли плануємо працювати на УКХ).  Причому ці території можуть бути у іншій області, іншій країні або на іншому континенті. Чому? – тому що поза містом значно нижчий рівень радіоперешкод, які генеруються тисячами електричних приборів, автомобілів, комп’ютерів, економних електричних лампочок. А ще там чисте повітря, смачна юшка на вогнищі та чудова компанія однодумців.  Іноді, колективи аматорів мандрують у дуже віддалені куточки планети з метою провести тижні активності саме там: це потрібно для вивчення умов проходження радіохвиль, отримання навичок роботи людей і апаратури у екстремальних умовах,  для отримання дипломів та QSL карток.

 

 • Участь в радіоаматорських аварійно-рятувальних службах (РАС або ARES — Amateur Radio Emergency Service) допомога в ліквідації всіляких катастроф та природних катаклізмів.

Offcanvas Module

Our themes are built on a responsive framework, which gives them a friendly, adaptive layout